Badoo

Badoo

Portal Badoo to łatwy i intuicyjny portal, cieszący się spora rzeszą Użytkowników. Od lat szczyci się najwyższymi miejscami w rankingach najpopularniejszych serwisów randkowych w Polsce.

Strona serwisu jest dość prosta w obsłudze. Nowy Użytkownik musi dokonać rejestracji aby móc korzystać z podstawowych funkcji.

Jak założyć konto?

Aby dokonać rejestracji, serwis żąda od Użytkownika podania kilku ważnych informacji –  płeć, imię, datę urodzenia, miasto, adres e mail. Na tym kroku wymagane jest również ustanowienie hasła. Po potwierdzeniu adresu e mail, konto jest już aktywne i można swobodnie korzystać z jego funkcji- niestety tylko tych darmowych.

Do darmowych funkcji serwisu należy:

* korzystanie z komunikowania się do 10 osób na dobę

* sprawdzać, kto odwiedził nasz profil

* dodawać zdjęcia, edytować dane profilowe

Płatne funkcje w serwisie:

* Chat bez ograniczeń

* precyzyjna wyszukiwarka

* podbicie profilu na wyższe pozycje, dzięki czemu więcej osób odwiedza nasz profil

* dostęp do opcji „chcą Cię poznać”

Jak usunąć konto w serwisie Badoo?

Usunięcie konta w serwisie Badu to wyższa szkoła jazdy, która niejednemu Użytkownikowi sprawiła problem. Nie jest to czynność intuicyjna.

Aby zamknąć konto należy bowiem zalogować się na własny profil i przejść do ustawień konta i kliknac „usuń konto”. Po kliknięciu przycisku usunięcia konta zostajemy przekierowani na stronę formularza, gdzie należy potwierdzić chęć usunięcia konta. Aby ostatecznie usunąć konto w serwisie, zostaniemy poproszeni o podanie obecnego hasła i potwierdzenie chęci usunięcia konta.

Wady i zalety Badoo.

Użytkownicy chwalą Badoo za prostotę i intuicyjność serwisu. Serwis ceniony jest również za sporą liczbę zarejestrowanych osób, co przekłada się na większe szanse kontaktu.

Za wady platformy uznawana jest spora liczba fikcyjnych kont, nieuczciwych użytkowników oraz posługiwanie się więcej niż jednym kontem przez użytkowników.  Za wady serwisu uznane zostało również przechwytywanie danych z innych źródeł bez wiedzy i zgody Użytkowników oraz  nadmierne namawianie na zakup opcji premium.