Jak randkować skutecznie?

Każde nowe spotkanie czy to randka czy spotkanie na kawę zawsze jest dość stresujące. Każdy bowiem wie, że pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie. Jak więc przygotować się na pierwsze spotkanie? Oto kilka naszych porad!

1. Ubiór

Pamiętaj: Jak cię widzą tak ciebie piszą! Ta stara maksyma ciągle obowiązuje. Na pierwsze spotkanie staraj się wybrać jak najbardziej odpowiedni strój.

Ważne jest to, aby był dostosowany do miejsca, w które się wybieracie. Pamiętaj aby zawsze , bez względu na rodzaj miejsca, w które się wybierasz, Twój strój był wygodny. Od Twojego samopoczucia i komfortu będzie zależał sukces spotkania.

Na pierwszym spotkaniu osoby poznają nasze cechy dzięki temu co widzą. Wygląd przy pierwszym spotkaniu ma kluczową rolę. Postaraj się aby Twój wygląd mówił coś o tobie. Co lubisz , czym się interesujesz, twój charakter. Daj drugiej osobie możliwie najwięcej informacji o sobie. To prosty sposób, aby szybciej nawiązać lepszy kontakt lub po prostu szybciej zakończyć znajomość.

2. Pierwsze wrażenie

10 pierwszych sekund – tyle wystarczy, aby wyrobić sobie opinię o rozmówcy. Ta sama zasada obowiązuje w każdym spotkaniu z nową osobą – czy biznesowym czy prywatnym.

Niezwykle ważne więc jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Niestety jest to bardzo trudne ze względu na towarzyszący nam często stres i niepewność. Niestety nie da się tego wyeliminować. Można jednak nad tym zapanować. Łatwość opanowania stresu niestety przychodzi dopiero przy kolejnych spotkaniach.

Jeśli zdasz sobie sprawę, iż osoba, z którą się spotkałeś również jest zestresowana i czuje się niepewnie, zapewne poczujesz się o wiele lepiej! Pozytywne myślenie sprawi, że atmosfera spotkania będzie bardziej swobodna, a twoje pozytywne nastawienie sprawi, że twój rozmówca zapamięta ciebie jako miłego i otwartego człowieka.