Jak napisać ogłoszenie matrymonialne?

Reklama własnej osoby jest jednym z trudniejszych wyzwań dla każdego. Nierzadko nie umiemy napisać o sobie kilku zdań, które pokazałyby nasze najważniejsze cechy. Niestety dodając ogłoszenie, jest to niezbędne. Jak więc przebrnąć przez to trudne zadanie?

Znajdź własne zalety.

Tak jak już było wspomniane, zadanie to nie należy do najłatwiejszych.

Najważniejsza rzeczą jest stworzenie ogłoszenia, które zobrazuje jaką jesteś osobą i pokaże innym użytkownikom Twoje wiodące zalety.

Nie myśl, że nie nie posiadasz zalet. Każdy je ma , wystarczy tylko obiektywnie spojrzeć na własną osobę i zastanowić się co jest w nas pozytywnego.

Jeśli już wiesz co wyróżnia Ciebie spośród innych, zastanów się co byś chciał żeby znajdowało się w treści ogłoszenia? Do tego niezbędna jest odpowiedź na pytania : w jakim celu znalazłeś się na portalu randkowym i kogo szukasz?

Nie przesadzaj z długością ogłoszenia.

Pamiętaj, że zbyt dużo treści, może zniechęcić użytkowników. Nikt nie będzie czytał ogłoszenia, które jest zbyt długie. Treść musi być być bardzo czytelna, jasna i zawierać najważniejsze informacje o Tobie.

Wygląd jest jednym z pierwszych i zarazem jednym z głównych czynników, decydujących o tym, czy przypadliśmy do gustu drugiej osobie. Jeśli chcemy zatem aby nasze ogłoszenie było wiarygodniejsze i bardziej atrakcyjne, dodajmy przynajmniej jedno zdjęcie.

Bądź sobą.

Wybierz fotografię, która pokaże jaki naprawdę jesteś. Nie sil się na bycie kimś innym. Dodatkowo, pamiętaj, iż jedną z podstawowych zasad jest to, aby zdjęcie było jak najbardziej aktualne!

Sam wizerunek załączony do ogłoszenia, nie powinien być za bardzo wyzywający, a już na pewno nie erotyczny lub prowokacyjny. Jeśli na poważnie szukasz związku i chcesz znaleźć drugą połowę, tego typu zdjęcia mogą zniechęcić odbiorców, a wtedy odpowiedzi będą tylko od tych, którzy mają zupełnie inne zamiary.

Miłe wrażenie.

Aby ogłoszenie było atrakcyjne dla odbiorców, musi przyciągać uwagę. Postaraj się, aby zdjęcie nie było za ciemne lub niewyraźne. Zadbaj o to byś na zdjęciu wyszedł naturalnie i miło.

Staraj się przekazać w ogłoszeniu najwięcej pozytywnych emocji i sympatii ile tylko potrafisz, a osiągniesz zamierzony cel.