ABC pierwszej randki.

Pierwsza randka jest dla każdego niezwykle ważnym i emocjonalnym wydarzeniem. Niestety nie każdy umie sobie poradzić ze stresem i nową sytuacją. Oto kilka rad, które pomogą przełamać pierwsze lody.

Swobodna rozmowa.

Może to brzmieć niewykonanie, jednakże nie jest takie trudne jak się odpowiednio do tego nastawimy.

Aby dobrze wypaść na randce, nie możesz dopuścić do powstania tzw. ciszy. Nie oznacza to tego, że masz prowadzić nieustający monolog, tylko po to by nie było takiej sytuacji.

Cała magia spotkania polega na naturalności. Im lepiej będzie nam się rozmawiać z drugą osobą , tym bardziej spotkanie będzie naturalniejsze i bardziej przyjemne dla obydwu stron. To w jaki sposób prowadzisz rozmowę, będzie dla drugiej osoby obrazem Twojej osobowości.

Na pierwszym spotkaniu unikaj rozmów na kontrowersyjne tematy. O wiele lepszym wyborem będą tematy o hobby lub ulubionej formie spędzania czasu.

Zwracaj uwagę na swojego rozmówcę. Jeśli nie będzie podejmował rozmowy, najlepiej spróbuj przejść na inny temat. Nie zawsze to co dla nas jest ciekawe, podoba się drugiej osobie. Staraj się znaleźć temat, który będzie odpowiadał nie tylko tobie.

Uważnie słuchaj.

Słuchanie jest częścią rozmowy. Nie zapominaj o tym! Jest to tak samo ważna czynność jak mówienie. Przez słuchanie, możesz określić wiele cech i wad rozmówcy. Staraj się zapamiętać najwięcej informacji, dzięki temu będziesz traktowany jako empatyczny i zainteresowany drugą osobą.

Zadawaj pytania i nie przerywaj, a z pewnością spotkanie będzie wartościowe i szybko pokaże czy dana osoba jest tą jedyną.

Poczucie humoru.

Randka powinna być miłym spotkaniem, na którym powinniśmy się dobrze bawić. Aby było sympatycznie, niezbędny jest uśmiech! Poważne i smutne miny nie mają racji bytu i zdecydowanie powinniśmy się ich na czas randki wyzbyć. Poczucie humoru to niezwykle ważna cecha, która może uratować nie jedną towarzyska katastrofę.

Jeśli go nie posiadasz, nie sil się na żarty. Przyniesie to odwrotny skutek od zamierzonego.

Jeśli jednak posiadasz choć odrobinę humoru, wykorzystaj to! Nie bój się żartować, nawet jeśli druga osoba sprawia wrażenie poważnej. Może to być spowodowane stresem, jaki towarzyszy waszemu spotkaniu, a żart lub śmieszna wypowiedź, może rozładować zbędne napięcie. Dzięki twoim umiejętnościom, możesz rozluźnić atmosferę, dzięki czemu Twój partner „stanie się znowu sobą”.

Pamiętaj jednak, że żart aby był udany, musi rozbawić obie strony!